Kategorie

 

Poslední komentáře

Zatím žádné komentáře

Archív

Archív - Listopad 2011

O skupině

21.11.2011 18:29 - monika1010 - O skupině - komentáře (0)

SCOOTER

Scooter je německá raveová skupina. Její styl se po celou dobu existence vyvíjel. Nedá se zdaleka říci, že styl je úplně konečný, Scooter prostě rád překvapuje a tím se mu dostává velké popularity už 13 let. To je taky důkazem toho, že jejich fanoušci jsou rozmanité věkové kategorie. V současné době tvoří Scooter trio H.P. Baxxter, Rick J. Jordan a Michael Simon. H.P. a Rick byli vždycky nezbytnou součástí Scooter, Michael Simon však až od srpna 2006. Scooter měnil složení kapely už čtyřikrát.

V roce 1986 se přes inzerát v Hanoveru potkal H.P. s Rickem a vytvořili avantgardní popovou skupinu Celebrante The Nun. V Celebrante The Nun figurovala i H.P.-ho sestra(viz. obr.). Od roku 1988 do roku 1991 vydali pět singlů a dvě alba. Jejich singly se dostávají mezi TOP 5 v americké taneční hitparádě. V roce 1993 vytvořil H.P., jeho bratranec Ferris Bueller , Jens Thele a Rick remixovací tým The Loop, který se rychle dostal mezi nejlepší remixovací týmy v Německu. Téhož roku Rick buduje své první nahrávací studio ve svém sklepě v Hanoveru.

V roce 1994 skupina získává nové složení členů(H.P., Ferris a Rick) a taky nové jméno: SCOOTER. Jens Thele pracuje v zákulisí a stává se manažerem. V únoru na sebe Scooter upozornil singlem 'Vallée de Larmes', ten se stal číslem 8 v German Dance charts. Druhým singlem uvedeným na trh v srpnu byl Hyper Hyper. Tohoto singlu se prodalo teměř 750 000 kopií a ze Scooter se doslova přes noc staly mezinárodně proslulé hvězdy( číslo 2 v German singles charts). Jak vidět, singl se prodával téměř sám. V srpnu 1995 se Rick stěhuje z Hanoveru do Hamburku kde vytváří společně s H. P. své nahrávací studio(první produkce: Back In The UK).

Po Back In The UK následovaly další singly a alba(viz. sekce Alba a Singly). V dnešní době patří Scooter k nejdéle trvajícím techno kapelám. Jens Thele, který kromě toho že je úspěšným manažerem Scooter, tak založil a vlastní hamburskou nahrávací společnost Kontor Records, jež se stará o exkluzivní značku Sheffield Tunes, patřící Scooter.

Ti, kteří zažili Scooter v živé akci na pódiu ví, že to tihle maníci z Hamburku umí pořádně rozjet a že jedinečná atmosféra rocku a punku nepatří výlučně ke kytarovým kapelám. Zdá se však, že skutečný důvod jejich úspěchu leží někde jinde: je jím jejich přirozenost, zahrnující touhou po životě vyjadřovaném hudbou.

« Předchozí 1 Další »